Witaj na IID Yoga

„Joga wycisza umysł.

Kiedy osiągamy jego jasność, odkrywamy sedno naszej

prawdziwej natury – bezgraniczną świadomość”

 

~ Yoga Sutras of Patanjali, Sutras 2 & 3

 

Czym jest Joga?

Joga to sposób na życie; filozofia, która powstała w Indiach około 5000 lat przed naszą erą. Patanjali, uważany za ojca jogi, definiuje jogę, jako: uspokojenie umysłu.

Słowo JOGA oznacza „połączenie”. To starożytny, holistyczny system, który w harmonijny sposób jednoczy: umysł, ciało, emocje i oddech. Obecnie HATHA JOGA jest główną gałęzią jogi praktykowaną na świecie. To połączenie ćwiczeń fizycznych (asan), technik oddechowych (pranajama), relaksacji i medytacji.

 

Jakie są korzyści płynące z praktyki jogi?

Joga przyciąga z różnych powodów. Jednych ze względu na aspekty fizyczne. Inni szukają w niej równowagi emocjonalnej i / lub duchowej, sposobu na złagodzenie stresu i wyciszenia.

Badania naukowe sugerują, że joga jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza siły, elastyczności i równowagi.

Regularna praktyka jogi jest bardzo korzystna dla osób z problemami zdrowotnymi, takimi jak bóle – zwłaszcza bóle kręgosłupa, nadciśnienie, choroby serca, depresja i stres.

Jednakże bez względu na to, jakie są Twoje cele, kiedy zaczniesz praktykować jogę, zauważysz zmiany, które wpłyną na poprawę jakość Twojego życia.

W naszym dzisiejszym, szybko pędzącym świecie, joga to oaza wytchnienia, która czyni nas wrażliwymi, a jednocześnie emocjonalnie i fizycznie silnymi ludźmi.

 

Jakie jest moje podejście do jogi?

Joga, która proponuję to HATHA JOGA. Moje nauczanie opiera się na zrelaksowanym podejściu, zarówno na macie, jak i poza nią. Wywodzi się z pasji do anatomii ciała, świadomości oddechu i uważność umysłu.

Sądzę, że prawie każdy, niezależnie od wieku czy umiejętności, może praktykować tę starożytną dyscyplinę. Moje zajęcia charakteryzuje przyjazna atmosfera. Duży nacisk kładę na indywidualne potrzeby. Zachęcam do odkrywania własnych możliwości oraz praktyki, nawet najtrudniejszych rzeczy, w łagodny i odprężający sposób. Pragnę, aby każdy pod koniec sesji czuł się wyciszony, wypoczęty, zrelaksowany, a jednocześnie pełen energii.