Copyright © All rights reserved - design by SZEL

Terms & Privacy

Strona Główna.
Nauczyciel.
Grafik.
Rejestracja.
Info. Ogólne.
Kontakt.

IID YOGA  

Opinie.

Galeria.

O Jodze.

Joga w Ciąży.

Joga w Ciąży Grafik.

Próba Porodu.

Joga Poporodowa.

Joga dla Dzieci.

Dzieci Specjalnej Troski.

Joga dla Nastolatków.

Joga Ogólna .

Joga Kręgostupa.

Joga 50+.

Joga po Angielsku.

Joga dla Firm.

Indywidualne Zajęcia Jogi.

English Version.

Joga w szpitalu św.Zofii w W-wie

 

 

JOGA DAL DZIECI SPECJALNEJ TROSKI

 

 

 

Joga działa na wielu różnych płaszczyznach. Ma wielki potencjał skutecznej terapii. Dzieci Specjalnej Troski, które praktykją jogę regularnie, często zaskakują rodziców szybkimi postępami w motoryce ciała,  jak również w zakresie umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.


Jako rodzice dziecka specjalnej troski, czasami możecie odczuwać, że troska

o Wasze ukochane dziecko, czasami bywa wyzwaniem. Do częstych problemów zdrowotnych należą: niskie bądź wysokie napięcie mieśniowe, utrudniona mobilność, kłopoty z przewodem pokarmowym, ukladem oddechowym czy nerwowym.


Praktykowanie jogi może przynieść zmiany i pomóc dziecku w stawaniu się bardziej niezależnym. Joga, dostosowana do indwidulanych uwarunkowań i potrzeb dziecka, praktykowana regularnie, a więc wymagająca dyscypliny,  wpłynie korzystnie ma poprawę ukladu ruchu, wzmocni mięśnie i stawy oraz zwiększy świadomość ciała. Ułatwi oddychanie, unormuje sen, rozwinie koncentrację i pamięć.

 

Joga to również nauka szacunku dla siebie i dla innych, poprawiająca samoocenę, tak ważną w przypadku dzieci Specjalnej Troski.

 

Zajęcia jogi to bezpieczne i zabawne formy ćwieczeń fizycznych, oddechowych i muzycznych, ale także chwle chwile spokoju i ciszy.


Zajęcia Jogi dla Dzieci Specjalnej Troski przeznaczone sa, miedzy innymi, dla dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym, autyzmem, ADD, ADHD.

 

W celu umówienia się na indywidualne zajęcia jogi proszę o kontakt

tel: 694 145542 lub

inga@iidyoga.com/kontact