Copyright © All rights reserved - design by SZEL
Strona Główna.
Nauczyciel.
Grafik.
Rejestracja.
Info. Ogólne.
Kontakt.

Terms & Privacy

IID YOGA

O Jodze.

Joga w Ciaży.

Joga w Ciaży Grafik.

Próba Porodu.

Joga Poporodowa.

Joga dla Dzieci.

Dzieci Specjalnej Troski.

Joga dla Nastolatków.

Joga Ogólna .

Joga Kręgostupa.

Joga 50+.

Joga po Angielsku.

Joga dla Firm.

Inywidualne Zajecia Jogi.

Opinie.

Galeria.

English Version.

Joga w szpitalu św.Zofii w W-wie

 

Z jednej strony - pomysł ten wydawał się nierealny i szalony, ale z drugiej – zachęcał i fascynował. Do dziś nie wiem jak i gdzie odnalazłam w sobie pokłady sily i wiary, że będę w stanie sprostań 3.5-letnim wymagającym kursom dyplomowym Brytyjskiego Koła Jogi. Porywałam się przecież na niekończące się godziny spędzone na studiowaniu starych tekstów jogicznych i na pisaniu ton opracowań w języku, który nie jest moim językiem ojczystym.

 

W 2007 roku odebrałam Dyplom Nauczyciela British Wheel of Yoga. Byłam szczęśliwa. Odszukałam pasję mojego życia. Niektórzy mówili nawet, że obsesję, bo joga jest czymś, czym żyję, oddycham i śnię.

W 2005, rok po rozpoczęciu nauki, poprowadziłam pierwszą lekcję jogi. Do dziś pamiętam moje wielkie zdenerwowanie przed pierwszymi zajęciami. Zadne, nawet te wypróbowane, techniki oddychania czy relaksacji nie pomagały, aż do momentu gdy stanęłam przed studentami. Po pierwszych minutach strach i trema ustąpiły, a ja poczułam, że to jest to, co chce robić już zawsze. Pomaganie i dzielnie się z innymi wiedzą, doświadczeniem, pasją i radością jaką przynosi praktyka jogi, stało się moim nałogiem.

 

Doświadczenia związane z nauczaniem jogi dorosłych, dość szybko zawiodły mnie do jogi dla dzieci (również dzieci specjalnej troski). Joga dla dzieci w naturalny sposób zaprowadziła mnie do jogi dla kobiet ciąży oraz jogi poporodowej. Kończyłam kolejne, specialistyczne moduły, które pozwoliły mi na dzielenie się jogą coraz z szerszym gronem osób.

 

Już ponad 8 lat obserwuję zmiany, jakie zachodzą w moich studentach. Marzę, aby joga przemawiała do coraz większego grona ludzi, bo lista zalet wynikających z jej praktyki  jest nieskonczonie długa.  „Moja Joga” daje mi radość, energię i chęć do dalszego rozwoju. Czuję, że bez jogi moje siły witalne już dawno by wygasły. Zawsze bałam się, że przestanie „mi się chcieć”; że zamiast bycia odpowiedzialną za własne życie, dam się ponieść z prądem. Moja joga to podróż, w ktorej nieustająco uczę się jak być świadomą, obecną i uważną; jak cierpliwe akceptować to, co dzieje się we mnie i dookoła mnie. Dokonuję wyborów; poszukuję. Czasami czuje się w podróży zmęczona, a nawet sfrustrowna. Czasami nic nie czuję. Jednak coraz częściej doświadczam tych magicznie jogicznych momentów, gdy wszystko jest idealnie zharmonizownae i zbalancowne. Na moment wszystko wydaje się być perfekt.

                                                

Ostatnie 17 lat spedziłam w Wielkiej Brytanii. Jestem pod wrażeniem rozwoju i kierunku w jakim zmierza joga w tym kraju. Wielość szkól i rożnorodność tradycji daje dużą możliwość wyboru.

Uczestniczyłam w seminariach i warsztatach wspaniałych nauczycieli: Donna Farhie, Peter Blackaby, Maarten Vermaase, Eric Franklin, John Stirk czy Sonia Sumar. Wszyscy są imponującymi skarbnicami mądrości i  doświadczenia, z których czerpię inspirację do doskonalenia praktyki własnej. Wierzę, że nauczanie innych oparte na osobistych doświadczeniach i wiedzy jest prawdziwe i ma sens.

Od września 2012 pragnę dzielić sie moja joga w Polsce. Do istniejących już w kraju tradycji jogi, chciałabym dodać tę klasyczną, proponowaną przez British Wheel of Yoga.  

 

Wykszta³cenie:

 

1986 - 1991     Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny

                      Studia magisterskie:  Kulturoznawstwo  

1993 - 1994     Uniwersytet Łódzki Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

                      Studia podyplomowe: Marketing

2004 - 2007     British Wheel of Yoga (BWY) Dyplom: Nauczyciel Jogi, Wielka Brytania  

2008               Moduł podyplomowy: “Joga dla dzieci” BWY Dyplom Special Yoga Centre,                       London UK 

2009               Moduł podyplomowy: “Joga dla kobiet w ciąży” BWY Dyplom Manchester UK 

2010               Moduł podyplomowy: “Joga poporodowa” Birthlight Certyfikat, London UK 

2011               “Joga dla dzieci specjalnej troski” LLC Dyplom  Sonia Sumar, Biel, Szwajcaria

 

 

 

 

 

 

 

Doświadczenie zawodowe:

2005 – obecnie:  Joga dla dorosłych i seniorów

2008 – obecnie:  Joga dla dzieci i młodzieży

2009 – obecnie:  Joga dla kobiet w ciąży i joga poporodowa

2009 – obecnie:  Joga rodzinna

 

Certyfikaty

· Zaświadczenie o niekaralności (Criminal Records Bureau Enhanced Disclosure Cert.)            · Certyfikat Pierwszej Pomocy (First Aid Certificate)

< Poprz

Nauczyciel.